• Adres
 • Kocaeli/ Darıca
 • info@hibi.com.tr
 • 0 531 026 23 23
 • Hafta İçi - 09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı

Google, bir web sayfasını analiz ederken ideal ve okunabilir bir dökümanı düşünerek inceleme yapar. İnsanların kolay okuyacağı bir yapıyı arar. Sonuçta herşey ziyaretçi için yapılır.

HTML başlık etiketleri H1,H2,H3,H4… şeklinde büyükten küçüğe göre oluşturulmalıdır. Resim etiketi (img) ile resimler web sayfasında gösterilir. IMG etiketinin mutlaka genişlik ve yükseklik tanımları olmalı, ALT etiketi ile resim açılamadığında resim hakkında bir bilgi verilmelidir.

Web sayfasının düzeni eskiden TABLE etiketi ile hazırlanırdı. Bugün bile bu teknik ile web sayfasının hazırlandığını görüyoruz. Layout (düzen) olarak isimlendirdiğimiz sayfa düzeninde, en üste logo, ana menü, yan bölümde sidebar içerisinde kategori vb bilgiler, ortada sayfa içeriği ve en altta sayfa altı bölümü bulunur. TABLE etiketi layout oluşturma, yeni başlayan bir tasarımcı için kolay bir yoldur. Ancak arama motorları bu tür sitelerde sayfa bölümlerini tanımakta zorlanmaktadırlar. Bu nedenle DIV etiketi kullanılarak hazırlamak web tasarım seo çalışmasının temelini oluşturur.

 1. Web sitenizde işiniz ile ilgili özgün, zengin ve güncel içerik sayısını oldukça fazla artırın.
 2. İşiniz ile ilgili web sitenizde sık sorulan sorular ve cevaplar hazırlayın.
 3. Web sitenize ilk girildiğinde kullanıcı, alt bir sayfaya geçmeden ne iş yaptığınızı çok net olarak anlayabilmeli.
 4. Doldurulması çok kolay ve kısa iletişim ve talep formları oluşturun. Açık bir şekilde iletişim bilgilerinizi tüm sayfalarda bulundurun.
 5. Web sitenizin içeriğini İngilizce olarak da hazırlayıp, yayınlatın.
 6. Web siteniz için ufak bütçelerde de olsa Google Adwords reklamı verin.
 7. İnternet sitenizde sektörünüze ve markanıza uygun bir tasarım tercih edin.
 8. Web sitenizin için temel SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) düzenlemelerini yaptırın.
 9. İnternet sitenizi sektörünüzle ilgili önemli dizinlere kayıt ettirin.
 10. Google Rehber’e web sitenizi kayıt yaptırın.
 11. Sizinle iş yapan kişi ya da kurumların güncel yorumlarını web sitenize ekleyin.
 12. Web sitenizden sizlere iletilen formlara çok hızlı geri dönüş yapın.
 13. İzinli e-mail datanıza web sitenize yeni eklediğiniz faydalı içerikleri belirli periyotlar ile mail atın.
 14. Sektörünüz ile ilgili infografikler hazırlayarak viral olarak yayılmasını sağlayın.
 15. Web sitenizin hızlı açılması için kaliteli  sunucu hizmeti alın.
 16. Oldukça detaylı ve düzenli bir site haritası hazırlayın.
 17. İşiniz ile ilgili haber ve makaleler içeren dış web sitelerine, sistem manipülasyonu yapmadan yorumlarınız ile destek verin.
 18. Web siteniz mobil cihazlarda sorunsuz açılabilmeli ve içerikleriniz rahatça okunabilmelidir.
 19. Web sitenizde belirttiğiniz maillerinizin çalıştığını sık sık kontrol edin. Ayrıca gönderdiğiniz maillerin spam e düşmediğinden emin olun.
 20. İnternet sitenizdeki düzenlemeleri hızlı ve doğru bir şekilde yapacak deneyimli bir web ajansı ile çalışın.

İnternette adını sıkça duyacağınız WordPress veya Blogger gibi açık kaynak kodlu blog sitesi paketleri, ilk bakışta size cazip gelebilir. Ancak bu paketleri verimli olarak kullanabilmeniz için eklenti yazılımlarına veya temalara ihtiyaç duyarsınız. Alan adı, barındırma ve kurulum işleri de ayrıca zaman ve para gerektirir. Bunlarla uğraşmak istemediğinizde, ilk düşünceniz hazır paketlere yönelmek olacaktır. Ülkemizde “hazır blog sitesi” adı altında satılan paketlerin fiyatları çok geniş bir aralıkta yer aldığından, konu üzerinde detaylı düşünmeyip o an için size ucuz görünen bir paketi seçebilirsiniz.

Ucuz blog sitesini seçtiğinizde, kısa süren bir mutluluğunuz olur. Sizden bilgileriniz istenir ve önünüze koyulan bir galeriden bir tema seçersiniz. Blog siteniz hazırlandıktan sonra, artık her şey size kalmıştır. İçeriklerinizi girmeye başlarsınız. Ancak bir süre sonra keyfiniz azalır. Görsellerin konumlandırılmasından video içeriklerin yayınlanmasına birçok konuda yardıma ihtiyaç duyarsınız. WordPress’te paragraf aralıklarını düzenlemeye çalışırken müşterinize geri dönüş yapamadığınız gün, ucuz paketin ne kadar pahalı olduğunu anlarsınız. Bizden söylemesi: Blog sitenizi hafife almayın!

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle dünyada birçok sistem hızlı bir şekilde değişime uğruyor. Sanırım bu süreç hafiflediğinde "koronavirüs öncesi ve koronavirüs sonrası" diye yaşadıklarımızı birbirimizle paylaşacağız. Üstelik bu değişim hiç beklemediğimiz bir anda kapımızı çaldı ve hepimiz tedirgin hissediyoruz değil mi? "Değişim" kimimiz için kolay kimimiz içinse sandığınızdan daha zor ve sancılı bir süreç olabiliyor. Yapay Zeka çağına girmiş sanki 2062 yılını yaşıyoruz.

Bizim bir sloganımız var: "İNSANOĞLU;KARŞILAŞTIĞIN FIRTINALARLA DEĞİL… GEMİYİ LİMANA GETİRİP GETİRMEDİĞİYLE İLGİLENİR" Şu an elimizden geleni yapabileceklerimiz sınırlı yani gelen koronavirüs rüzgarının yönünü değiştirmemiz imkansız. Mümkün olan nedir? Koronavirüs salgınına göre kendimizi ayarlamak... Hemen mi? Hayır, yavaş yavaş... Şuan birçok büyük holdingler uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirmeye başladılar.

Artık birçok beyaz yakalının evden çalışmak zorunda olması değişimlerden şu an sadece bir tanesi. 2018 yılından bu yana HiBi Bilişim ekibi olarak müşterilerimize uzaktan çalışma sistemiyle hizmet veriyoruz. İlk başlarda bu durum hem bizi hem de müşterilerimizi zorlamış olsa da karşılıklı güvensaygı ve iyi niyet ile çok tatlı bir uzun yol arkadaşlığına dönüştü.

Son yıllarda da popülaritesini arttırmaya başlayan uzaktan çalışma sistemiyle birlikte, insanlar ve ekipler de yeni bir ölçekte dağıtılmış işgücünün gerçeklerine kimisi hemen uyum sağlıyor kimisi de hala uyum sağlamaya çalışıyor. Bu geçiş sürecinde bazı kesintilerin olması çok normal ve bu konuda deneyimli bir ekip olarak sizlerle  desteğe her zaman hazırız. Haydi Başlayalım...

Biz; sizin için düşünür ve çözüm üretiriz

Günümüzde var olan birçok web tasarım uzmanlıktan uzak bir yapıda oluşturulmuş, siteyi kullanacak olan müşterilerin ya da ziyaretçilerin beğenisi önemsenmeden hazırlanmıştır. Bu son derece yanlış bir yaklaşımdır. Usta ellerden çıkan bir web tasarımının grafikleri, kullanılan renkleri, menü ve erişim yapısı, kullanıcı odaklı olmalıdır. Çünkü amaç, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır.

Bu nedenle sitenin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menülerden kaçınılmalıdır. Web site tasarımı, işlevsel ve hızlı bir yapıda oluşturulmalıdır. Web dünyasında, firmaların kendilerini gösterebilmeleri için bu yarış kurallarına hakim web tasarımında uzman bir kadroyla çalışmaları şarttır.

Hazır internet sitelerimizi inceleyin beğendiğinizi hemen satın alın.


Whatsapp Destek

İhsan AYDOĞDU

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?